Zagraniczne giełdy kryptowalut

 

 

Polskie giełdy kryptowalut

 

 

Krypto, PLN, USD, EUR

Krypto, PLN, EUR

Krypto

Krypto, PLN

Krypto

Krypto

Krypto

Krypto, USD

Krypto

Krypto, USD

Krypto, PLN, USD, EUR, UAH, RUB

Krypto, USD, EUR, GBP, JPY, 

Krypto, PLN, USD, EUR, GBP

Binance Rejestracja
Bittrex zagraniczna giełda kryptowalut bitcoin
Cryptopia zagraniczna giełda kryptowalut bitcoin
Bitmarket24 Polska Giełda Kryptowalut
Bitfinex zagraniczna giełda kryptowalut bitcoin
Poloniex zagraniczna giełda kryptowalut bitcoin
Coinroom Polska Giełda Kryptowalut
Kucoin zagraniczna giełda kryptowalut bitcoin
Bitbay Polska Giełda Kryptowalut
Bitmarket Polska Giełda Kryptowalut
EXMO zagraniczna giełda kryptowalut bitcoin
Coinbe Polska Giełda Kryptowalut
Bitmex zagraniczna giełda kryptowalut bitcoin

 

 

 

Poradnik

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Rejestracja

Giełdy

 

Giełdy są najpopularniejszym miejscem kupna, sprzedaży i wymiany kryptowalut. Transakcje zawierane są pomiędzy użytkownikami, a giełda pełni rolę pośrednika. Na rynku funkcjonuje bardzo dużo giełd. Warto korzystać z tych, które mają dobrą płynność, dużą ofertę kryptowalut, niskie koszty transakcji, a w razie problemów dobrą obsługę klienta. Nie wszystkie giełdy obsługują waluty tradycyjne, ale warto z nich również korzystać ponieważ mają większy wybór kryptowalut. 

 

Większość giełd wymaga od swoich użytkowników zweryfikowania konta poprzez przesłanie skanu dokumentu tożsamości wraz z potwierdzeniem adresu zamieszkania. Ma to na celu przeciwdziałanie prania pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

 

Giełdy są doskonałym instrumentem do prowadzenia arbitrażu, który polega na zakupie waluty na jednej giełdzie, przesłanie jej na inną giełdę i sprzedaniu. Zarabia się na różnicy kursowej po uwzględnieniu kosztów wymiany i przesyłu pomiędzy giełdami.

 

Przechowywanie kryptowalut na giełdzie jest mało bezpieczne, ale ma też swoje zalety. Czasami zdarza się, że giełdy  są atakowane przez hakerów więc w celu ochrony środków, giełdy tymczasowo wyłączają wpłaty i wypłaty. Podczas przeprowadzanych konserwacji portfeli również wpłaty i wypłaty są zablokowane. Trzymając kryptowaluty na giełdzie są one dla nas dostępne w każdym czasie pomimo założonej blokady. 

 

Bezpieczeństwo

 

Korzystając z giełd kryptowalut należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i zabezpieczeniu się przed niepożądanym dostępem do naszego konta przez osoby trzecie. Rejestrując się na giełdzie należy pamiętać, aby utworzyć silne hasło. Dodatkowo konto warto zabezpieczyć za pomocą Google Authenticator. Jest to dwuetapowa weryfikacja (2FA) czyli Twoje hasło + kod wygenerowany przez aplikację Google Authenticator zainstalowaną na telefonie. Podczas instalowania aplikacji należy zrobić kopię kodu QR. Dzięki temu w przypadku odinstalowania aplikacji lub utraty telefonu będziemy w stanie odzyskać dostęp do konta. 

 

Dla zwiększenia naszego bezpieczeństwa powinniśmy dywersyfikować nasze środki. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta na kilku giełdach, tak aby nie trzymać wszystkich kryptowalut w jednym miejscu. Do każdej giełdy powinno używać się innego hasła. Nie zaleca się przechowywania większej ilości kryptowalut na giełdzie. Giełdę powinniśmy traktować jako pośrednika do bieżącej wymiany kryptowalut, natomiast większe ilości powinny powędrować do portfela zewnętrznego np Trezor, Ledger Nano S

Kontakt: wymianakrypto@gmail.com

Facebook WymianaKrypto
Google Plus Wymiana Kryptowalut
Wymiana Kryptowalut Bitcoin Instagram
Twitter Wymiana Krypto

WymianaKrypto   

 

 

Wymiana Kryptowalut Bitcoin
Wymiana kryptowalut bitcoin
Twitter Wymiana Krypto
Facebook WymianaKrypto
WymianaKrypto Wiadomość e-mail
Google Plus Wymiana Kryptowalut
Wymiana Kryptowalut Bitcoin Instagram