Kontakt:

Strona o charakterze informacyjno-edukacyjnym dotyczącym kryptowalut. Zamieszczamy tutaj informacje o Portfelach, Giełdach, Kantorach, Bitomatach oraz Płatnościach Bitcoin

Giełdy

Zonda

Binance

Wymiana kryptowalut bitcoin

Portfele kryptowalut

 

Portfel kryptowalut jest miejscem gdzie przechowywane są klucze prywatne. Nasze środki są przechowywane na konkretnych adresach sieci blockchain, które zostały wygenerowane na podstawie kluczy prywatnych. Jako właściciel kryptowalut należy pamiętać, że to do nas należy pilnowanie klucza prywatnego. Na rynku mamy do wyboru różnego rodzaju portfele kryptowalut. Sami musimy wybrać, który z portfeli będzie dla nas najlepszą formą przechowywania środków. 

 

Rodzaje portfeli kryptowalut:

 

 

Portfel na komputerze (Desktop Wallet) polega na zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na komputerze. Dzielą się na lekkie i pełne. Lekkie - łańcuch bloków (blockchain) przechowywany na serwerze zewnętrznym co powoduje, że szybko się synchronizuje, pełne - przechowują całą historię sieci zatem czas synchronizacji jest dłuższy. Portfele na komputerze są jedną z najbezpieczniejszych form przechowywania kryptowalut.

Przykłady: CopayJaxxElectrum

 

 

Portfel mobilny (Mobile Wallet) - polega na zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na telefonie lub tablecie. Kryptowaluty przechowywane w portfelach mobilnych mamy zawsze "pod ręką". Zapłata za rachunek np. w kawiarni staje się bardzo prosta - skanujemy kod QR - akceptujemy transakcję i to wszystko. Portfele te są podobne do lekkich portfeli na komputerze. Są bezpieczne, ale w związku z tym, że są na przenośnych urządzeniach zaleca się przechowywanie na nich niewielkiej ilości kryptowalut.

Przykłady: JaxxBRD, Mycelium (Android), HodlerBitcoin Lightning (Android), Coinomi, BlueWallet, Wallet of Satoshi

 

 

Portfel przeglądarkowy (Online Wallet) - jest to portfel do którego dostęp mamy za pośrednictwem internetu. Przykładem takiego portfela jest "portfel" na giełdzie. Portfel przeglądarkowy to bardzo wygodne rozwiązanie, lecz nie do końca bezpieczne ponieważ nie posiadamy dostępu do klucza prywatnego. Nie zaleca się przechowywania kryptowalut na giełdach jeśli w najbliższej przyszłości nie planujemy ich sprzedaży ani wymiany.

Przykłady: Zonda, Binance 

 

 

Portfel papierowy (Paper Wallet) - portfel ten to karta papieru, na której zapisujemy nasz klucz publiczny i klucz prywatny. Dodatkowo możemy wydrukować klucz w postaci kodów QR. Portfel ten jest bezpieczny, środki przechowywane są na blockchainie, tylko my mamy do nich dostęp - o ile klucz prywatny nie wpadnie w niepowołane ręce.

 

Generator portfela Bitcoin:

Generator portfela Litecoin:

Generator portfela Dash:

Generator portfela Ethereum:

 

Portfel sprzętowy (Hardware Wallet) - jest najbezpieczniejszą formą przechowywania kryptowalut. Wyglądem przypomina pendrive. Klucze prywatne są zaszyfrowane w urządzeniu, przez co tylko my mamy do nich dostęp. Portfel sprzętowy uniemożliwia hakerowi wykradzenie naszych danych, tylko my wiemy co w nim przechowujemy. W przypadku zaginięcia, kradzieży lub uszkodzenia urządzenia mamy możliwość uzyskania dostępu do naszego portfela dzięki SEED - odpowiednią ilością słów (12 - 24) wygenerowanych podczas konfiguracji urządzenia. Portfel sprzętowy jest na tyle bezpieczny, że można podpinać go do zawirusowanego komputera, a nasze kryptowaluty są nadal bezpieczne. Jedynym minusem portfela jest to, że nie jest darmowy i to, że nie można trzymać na nim wszystkich rodzajów kryptowalut. Zaleca się zakup portfeli bezpośrednio od producenta - mamy pewność, że nikt bez naszej wiedzy nie uzyska dostępu do zawartości sprzętu.

Przykłady portfeli sprzętowych: Trezor One, Trezor Model TLedger Nano S, Leger Nano X

 

Portfel kryptowalut bitcoin

Trezor - recenzja Szczepan Bentyn

Ledger Nano S - recenzja Szczepan Bentyn

Trezor Portfel sprzętowy bitcoin

Zamów teraz

Trezor kupisz tutaj:

Zamów teraz

Ladger Nano S kupisz tutaj:

Ledger nano s Portfel sprzętowy bitcoin
Wymiana Kryptowalut Bitcoin
Wymiana kryptowalut bitcoin
Jak kupić krypto przy pomocy przelewu i karty
Kantor wymiany kryptowalut
Największa giełda kryptowalut w Europie Środkowej
Giełda i kantory kryptowalut
Największy kantor wymiany kryptowalut na świecie
Największa giełda kryptowalut na świecie
Shitcoins.club to polska firma zajmująca się wymianą kryptowalut, posiada sieć bitomatów na terenie Polski
FlyingAtom to polska firma zajmujący się skupem oraz sprzedażą kryptowalut, posiada sieć kantorów oraz bitomatów na terenie Polski
Handluj bezpiecznie na największej giełdzie kryptowalut
Zacznij inwestować w kryptowaluty już od 10 PLN
ARI10 - Kantor i portfel kryptowalut

Ledger Nano X - recenzja Mike Satoshi

Zamów teraz

Ladger Nano X kupisz tutaj:

Portfel sprzętowy Ledger Nano X
Sklep z gadźetami o tematyce kryptowalut
Złoto srebro inwestycyjne, sztabki
Polska Giełda Kryptowalut Bitbay Rejestracja
Największa giełda kryptowalut na świecie
Największy kantor kryptowalut na świecie
Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce
Polski kantor kryptowalut Bitcoin
Sklep z gadźetami o tematyce kryptowalut
Złoto srebro inwestycyjne, sztabki
kantorbitcoin.pl
Jak kupić krypto przy pomocy przelewu i karty